Avalon » Publicystyka » Artykuł

World Tour Project - Przystanek Dwunasty: Dark Tower

Ze słonecznej Kalifornii przenosimy się do jeszcze gorętszej Nevady, gdzie pustynny pejzaż jest tym najczęściej spotykanym, a temperatura w lecie oscyluje między 30-40 stopni Celsjusza. Niedaleko tamy Hoovera znajdziemy sławny na całym świecie raj hazardzistów – Las Vegas. Nas oczywiście nie interesują przepastne kasyna, luksusowe samochody, piękne kobiety i bajońskie wygrane sumy pieniężne. Nie, my udamy się do położonej w mieszkalnej części Vegas "wieży", Mrocznej Wieży.


  wtps122.jpg wtps123.jpg

Miasto:
Las Vegas Sklep: Dark Tower

Dojazd:

Przede wszystkim musicie być świadomi, iż Las Vegas nie kończy się na tym, co oglądacie w filmach, czyli Stripie - głównej ulicy, wzdłuż której znajdują się największe hotele i kasyna. Las Vegas to rozciągające się na ogromnymwtpm12s.jpg obszarze, zapełnione parterową zabudową miasto. Dark Tower mieści się pod adresem 6300 W Charleston Bulvard #140 (punkt A na mapie) i chociaż na oko wydaje się całkiem blisko Stripu (ta grubsza, ciemnożółta ulica), to spójrzcie na skalę, a przekonacie się, że to ponad 5 kilometrów. Pewnie w normalnych warunkach to odległość na przyjemny spacer, ale nie w Vegas w lecie. Sam się o tym przekonałem i nie polecam nikomu. Odradzam również komunikację miejską, gdyż sami lokalni nie zawsze są pewni, który autobus gdzie i kiedy Cię dowiezie, poza tym nie zawsze może być to bezpieczna podróż. Wtedy albo korzystacie z wypożyczonego auta, albo dzwonicie po taksówkę. Nie zrażajcie się również, gdy dojedziecie na miejsce, a drzwi okażą się zamknięte. Patrząc na budynek, w którym mieści się sklep, od strony ulicy zobaczycie duży napis z logo Dark Tower, a pod nim drzwi z numerem 140, tylko że jest to tylne wyjście, które jest zawsze zamknięte. Aby trafić do tego właściwego, musicie obejść budynek dookoła.

 

Sklep i jego zaopatrzenie:

Wnętrze jest przestronne, a półki z komiksami ciągną się daleko wgłąb sklepu. Właściciel postawił na proste, a zarazwtps124.jpgem praktyczne rozwiązanie i w ten sposób wszystkie "regały" zrobione są z metalowych siatek (szczegóły na zdjęciach), które wtps121.jpgzakończone są kieszeniami na komiksy, prętami na koszulki lub po prostu półkami na produkty. Całość wygląda schludnie i estetycznie, chociaż niektórych może drażnić swoją surowością. Aby ułatwić odnalezienie pożądanego produktu, większość regałów została podpisana, informacja o tym, co znajdziemy na danej półce znajduje się nad regałami. Ściana po prawej od wejścia jest od początku do końca wypełniona najświeższymi pozycjami, a stojaki pośrodku sklepu uginają się pod ciężarem numerów archiwalnych i wydań zbiorczych. Co ciekawe, niektóre wydania archiwalne możemy zakupić w "paczkach", których zawartość to zazwyczaj jedna kompletna historia. Interesująca jest również sekcja podpisana jako "Cool Stories", gdzie znajdziemy wydania zbiorcze poświęcone klasycznym już historiom. Oczywiście mamy tu komiksy wszystkich największych wydawnictw plus osobna sekcja dla fanów Mangi.

 

wtps125.jpg wtps126.jpg wtps127.jpg

wtps128.jpg wtps129.jpg

 

Bogata jest również oferta figurek i popiersi. Same popiersia w większości zapakowane w pudełkach górują nad regałami dookoła sklepu. Figurkami natomiast obstawiona jest cała przestrzeń w obrębie kasy i muszę przyznać, że niektóre widziałem po raz pierwszy. Warto również nadmienić o sporej ilości koszulek, co jest raczej amerykańską tradycją i ciężko uświadczyć w USA jakikolwiek sklep nieoferujący koszulek. Oczywiście te w Dark Tower dotyczą motywów komiksowych i wiele jest godnych polecenia. Pod samymi koszulkami znajdziemy też kilka kartonów wypełnionych tymi najstarszymi komiksami.

 

wtps1210.jpg wtps1211.jpg wtps1212.jpg

wtps1213.jpg wtps1214.jpg

 

Swój azyl znajdą tu również fani gier RPG. Oprócz paru półek poświęconych kartom figurkom do gry na samym końcu sklepu oddzielono trochę miejsca na kilka stołów, gdzie zapaleńcy karcianek mogą oddawać się swojej pasji (w tym jednym kąciku było więcej osób niż na całym sklepie).

Ilość oferowanych produktów nie jest przypadkowa, gdyż zgodnie z reklamą sklepu jest to największy Comics Shop w Las Vegas, stąd tak bogata oferta.


Sprzedawca:

To dziwne, bo jak na tak duży sklep sprzedawca był tylko jeden, do tego szef, i jeszcze jeden koleś obsługujący kącik RPG. Nie ukrywam, że sam sprzedający za kasą był bardzo pomocny, kiedy próbowałem się wydostać z tej części miasta do swojego hotelu zadzwonił po taksówkę, która co prawda przyjechała po czterdziestu minutach, ale to specyfika Las Vegas, że tam taksówki rzadko zjeżdżają ze Stripu.

 wtps1215.jpg wtps1216.jpg wtps1217.jpg

wtps1218.jpg wtps1219.jpg

Ceny:

W tej kwestii niewiele mogę napisać. Komiksy zgodnie z ceną na okładkach, ewentualne zniżki 1-2$ na wspomnianych paczkach ze starszymi komiksami. Koszulki w tym samych cenach co w pozostałych CS-ach, czyli między 20 – 30$. A z figurkami, jak to z figurkami, sprawa wygląda różnie i zależy od każdej figurki indywidualnie, na dodatek te tutaj nie miały wystawionych cen, więc o każdą trzeba się pytać. Wszelkie pytania można oczywiście kierować drogą mailową, bo zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy realizują zamówienia zagraniczne powyżej 100$. Sposoby kontaktu znajdziecie na stronie sklepu pod tym adresem.

wtps1220.jpg wtps1221.jpg wtps1222.jpg wtps1223.jpg

wtps1224.jpg wtps1225.jpg 

Podsumowanie:

Rozmiar sklepu i jego zaopatrzenie robi wrażenie i może być gwarancją znalezienia poszukiwanego produktu. Jedynym minusem zdaje się być utrudniony dojazd, ale w Vegas nie ma Comics Shopu, który znajdowałby się blisko Stripu, gdzie zatrzymują się turyści, więc jeśli zdecydujemy się wyruszyć w głąb mieszkalnej części miasta, możemy śmiało udać się do Dark Tower. Tylko pamiętajcie, nie idźcie tam pieszo!

Ocena: 8/10

 

Foxdie

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.