Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #18: TopCow, Moving Pictures, Paul O'Brien

W osiemnastej odsłonie MarWWWela polecamy najmłodszą polską stronę poświęconą komiksom amerykańskim, zachęcamy do poznania innej strony twórczości państwa Immonenów i kierujemy na blog jednego z najciekawszych x-recenzentów.
Serwis internetowy tygodnia: topcow.pl

1.jpg


O debiucie polskiej strony już informowaliśmy, ale promocji w przypadku "świeżej" witryny nigdy za wiele. topcow.pl startuje od zera, ale częstotliwość aktualizacji daje nadzieję na szybki rozwój strony.


Komiks internetowy: Moving Pictures

2.jpg

Małżeństwo Immonenów powinno być znane fanom Marvela: Stuart ma na koncie między innymi ilustracje do Nextwave oraz wielu komiksów z uniwersum ultimate, a Kathryn jest odpowiedzialna za miniserię Patsy Walker: Hellcat. Oboje nie ograniczają się jedynie do gatunku superhero, o czym świadczy aktualizowany co tydzień komiks Moving Pictures. Historia rozgrywa się podczas II Wojny Światowej w Paryżu okupowanym przez Niemców i dotyczy problemu konfiskaty dzieł sztuki przez nazistów. Jeśli oczekujcie brawurowych scen odbijania arcydzieł przez ruch oporu i efektownych pościgów, to nie znajdziecie ich w tym komiksie. W wywiadzie dla CBR Immonenowie jasno przedstawili sprawę: "historia jest tylko pretekstem do przedstawienia popieprzonej historii miłosnej". I rzeczywiście, Moving Pictures to oryginalna i wciągająca historia związku pełnego miłości, nienawiści i udawanej obojętności dwojga osób z przeciwnych stron barykady. Polecam.3.jpg


Paul O'Brien to chyba najbardziej znany publicysta zajmujący się komiksami o mutantach. Do niedawna prowadził serwis X-Axis, w którym recenzował wszystkie x-komiksy (sam Warren Ellis zastanawiał się w jednym z wywiadów, jakim cudem O'Brien jeszcze nie zwariował od czytania takiej ilości przygód mutantów). Teraz przerzucił się na blog If Destroyed, Still True, gdzie pisze również o tematach poza-komiksowych. Jeśli przypadną wam do gustu jego celne i przemyślane recenzje, to polecam podcast House to Astonish, który O'Brien prowadzi wraz z Alem Kennedym.


Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na lex@marvelcomics.pl.

Lex
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.