Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #11: SMO, Elf Quest i Yet Another Comics Blog

Kolejne kliknięcie w ikonę marWWWel pozwoli Wam zapoznać się z polskim serwisem o Spider-Manie, komiksami o Elfach i kolejnym komiksowym blogu.
Serwis internetowy tygodnia: Spider-Man Online


www1s.jpg


Zanim Avalon rozrósł się do obecnych rozmiarów i objął swoją działalnością najsłynniejszego pająka na świecie, w 2004 roku powstał serwis Spider-Man Online. Jest to największy zbiór wiedzy o Spider-Manie w Polsce i myślę, że można śmiało zaliczyć go do światowej czołówki, chociaż autorzy mogliby popracować nad podniesieniem części merytorycznej. Znajdziecie w nim potężną ilość streszczeń i krótkich recenzji z najróżniejszych okresów historii Pająka, zarówno tej w świecie 616, jak i alternatywnych (nawet jest kilka streszczeń serii 2099). Oprócz komiksów amerykańskich, znajdziemy tu wszelkie informacje na temat wydań polskich, filmów i seriali animowanych. Serwis jest bardzo często aktualizowany, a jego obecna szata graficzna zapewnia bezproblemową eksplorację. Na uznanie zasługuje również fakt, że serwis przy tak małej liczbie redaktorów stał się czymś tak dużym.


Komiks internetowy tygodnia:
Digital EQ

www2s.jpg


Digital EQ to w zasadzie nazwa strony, na której znajdziecie ponad 6 tys. kart z komiksów o Elfach. Większość tytułów tu prezentowanych pochodzi spod szyldu Elf Quest, a ich historia sięga lat 70-tych poprzedniego wieku. Wiele, jeśli nie większość, numerów tu prezentowanych miało również swoje papierowe wydania, a wydawnictwo Warp Graphics w latach świetności podpisało nawet lukratywny kontrakt z DC Comics. Osobiście nie przepadam za takimi klimatami jak Elfy, Skrzaty i inne Krasnale, ale skusiłem się na dwa wybrane losowo komiksy z owej strony. Nie jest źle, jak nie podpasuje Wam treść, to możecie nacieszyc oko nienajgorszymi rysunkami.


www3s.jpgPrzyznam, że w doborze "bohatera" tej kategorii miałem największy problem, bo blogów z reguły nie czytam, a zwłaszcza tych komiksowych. Zapuściłem więc odpowiednie hasło w przeglądarce i sprawdzałem jej wyniki, odrzucając te, które pojawiły się u moich poprzedników. W ten sposób trafiłem na bloga komiksowego, którego chyba zacznę regularnie odwiedzać. Bloguje na nim niejaki David Carter i chociaż szczędzi słów przy większości wpisów, to można znaleźć tu informacje o nowych publikacjach czy pooglądacć kadry z najróżniejszych tytułów, przy takich stałych punktach programu, jak Friday Fight Night czy Monkey Covers. Spore archiwum wpisów sięgające roku 2004 wynagrodzi Wam ubogie w tekst aktualizacje.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.