Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #7: CBG, Last Blood i Sean Phillips

Kolejne 3 serwisy przed Wami. Po zakończeniu prezentowania stron o ekranizacjach komiksów łapiemy kolejny oddech, by na początek zaznajomić Was ze słupkami sprzedaży, później rozleje się trochę krwi, a na koniec zobaczymy jak się robi kryminał.

 Serwis internetowy tygodnia: Comics Buyer's Guide 

 cbg.jpg


 

Coś dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej. CBG jest drugim najdłużej ukazującym się magazynem o branży komiksowej. O sile serwisu czasopisma nie stanowią newsy, ciekawa publicystyka, ani rozbudowana społeczność. To nie ta klasa. Tutaj magnesem są comiesięczne zestawienia sprzedaży zeszytów i wydań zbiorczych. Lista sięga roku 1996. Jest dokładnym przekrojem, z wyszczególnieniem wpływów poszczególnych wydawnictw i masą innych danych statystycznych. 12 zestawień rocznych to każdorazowo kilkaset komiksów ukazujących się za oceanem.

Komiks internetowy tygodnia: Last Blood
 

lastblood.jpg


 

Strzygi i ożywieńcy. Krew, pot i łzy. Strzelby i samochody terenowe. Nastrojowa, choć czasami nieco średnia kreska. Komiks internetowy, który w 2010 r. doczeka się własnego filmu. Ciekawostką jest, że został przetłumaczony przez jedną z rodzimych grup translacyjnych i to za zgodą autora. Jak się dziś dowiedzieliśmy, kolejny zeszyt w naszym języku ukazuje się w sieci za kilka dni. Wersja oryginalna dostępna jest tutaj, a tłumaczenie po kliknięciu w kolejny odnośnik.

 

 Blog tygodnia: Sean Phillips
 

sp.jpg


 

Każdy szanujący się artysta ma swój serwis, blog, lub chociaż konto na MySpace. Nie inaczej jest w przypadku Seana Phillipsa. Rysownika znacie choćby z komiksu Criminal. Co znajdziemy na jego blogu? Głównie ilustracje, strony z komiksów i szkice. Kilka tygodni temu, w Marvel Markecie, prezentowaliśmy jego prace, które można było kupić na eBay. Były to oryginalne strony z Marvel Zombies. Jeśli lubicie rysunek jako taki, to macie do czynienia z miejscem, w którym dobrze się poczujecie. Cieszą częste aktualizacje, co w przypadku twórców jest rzeczą niecodzienną.


Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Fylyp3g
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.