Avalon » Historia uniwersum » Powtórne przyjście

Powtórne przyjście

Początek epoki:
16 tysięcy lat temu
Opis:
Około 16 tysięcy lat temu, ponownie na Ziemię przybyli Celestianie, aby przyjrzeć się wynikom swoich eksperymentów. Ponieważ Dewianci jednocześnie czcili Celestian jako swoich twórców i nienawidzili ich z tego samego powodu, imperator Phraug rozkazał zaatakować przybyszów. Celestianie przyjrzeli się dokładnie atakującym i uznali ich rasę za bezproduktywną, po czym wywołali potężną eksplozję nuklearną, która zniszczyła całą Lemurię, zaś wstrząs sejsmiczny zapoczątkował również proces zatapiania Atlantydy. Wydarzenie to nazwane zostało później Wielkim Kataklizmem, a w jego efekcie życie straciła znaczna część mieszkańców obu kontynentów. Jedynie garstka Atlantydów wraz ze zwierzętami uszła z katastrofy na pokładzie arki i została doprowadzona na ląd przez Ikarisa. Jedno z dwóch Atlantydzkich miast - Netheria zatonęło nietknięte pod wzmocnioną kopułą, a w końcu ustabilizowało się w podwodnej grocie. Jego mieszkańcy zbudowali systemy oczyszczania powietrza i przystosowali się do życia w tych warunkach, przemianowując miasto na Netherworld. Również nie wszyscy Dewianci zginęli, bo część z nich zdążyła schronić się w tunelach pod stolicą, a gdy kontynent zatonął, rozbudowali je tworząc City of Toads. Pangea i Savage Land również znalazły się poniżej poziomu morza, ale nie zatonęły dzięki otaczającym je górom i wyżynom, większość populacji zginęła jednak w wyniku trzęsień ziemi, a ich technologia została zniszczona, przez co znacznie cofnęli się w rozwoju.

Celestianie oskarżyli jednego ze swoich o zbrodnię przeciwko życiu i odebrali jego esencję życiową, umieszczając ciało w miejscu znanym dzisiaj jako Diablo Mountains. Jego energia życiowa oraz broń, której użyli zostały umieszczone w piramidzie Eternals, zaś imię zbrodniarza wymazano z historii i odtąd określany jest jako the Dreaming Celestian. Zakończywszy swoje obserwacje, Celestianie opuścili Ziemię.
    
Ponieważ życie pod powierzchnią ziemi okazało się uciążliwe, Dewianci zaczęli eksperymentować z inżynierią genetyczną, aby lepiej się przystosować i wkrótce osiągnęli w tej dziedzinie znaczną biegłość. Zmienili również obiekty swych wierzeń, poświęcając się całkowicie szukaniu technologii, która pozwoli zniszczyć Celestian, a czcząc jedynie buntownika. Wkrótce kasta religijna przejęła władzę wśród Dewiantów, dając początek ruchowi oczyszczenia, który miał na celu usunięcie ze społeczeństwa osobników genetycznie niestabilnych i umieszczenie ich w stanie zawieszonej animacji do czasu wielkiej bitwy z Celestianami.
    
Jedyną rasą, która wyszła z Wielkiego Kataklizmu właściwie be szwanku okazali się być Inhumans. Trzynaście tysięcy lat przed naszą erą, uczony imieniem Randac odkrył substancję katalizującą mutację zakodowaną w ich kodzie genetycznym, którą nazwał Terrigenem. Wkrótce potem został obwołany przywódcą i zapoczątkował rytuał Terrigenezy, w którym młodzi Inhumans wystawiają się na działanie oparów Terrigenu, aby zyskać nadnaturalne zdolności. W jakiś sposób fakt ten aktywował robota Sentry, który opuścił swoją wyspę, zbadał działania Inhumans i powiadomił o nich Kree, po czym wrócił na posterunek.

Gil
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.