Avalon » Historia uniwersum » Odległa Starożytność

Odległa Starożytność

Początek epoki:
ok. 8 tysięcy lat przed naszą
Koniec epoki:
ok. 2 tysięcy lat przed naszą
Opis:

Osiem tysięcy lat przed naszą erą na Ziemi pojawili się Homo mermanus - humanoidalna rasa zamieszkująca głębiny Atlantyku, za twórców której uważa się Dewiantów lub Inhumans.

Ludzki mózg, połączony z systemami statku Plodexów odzyskał świadomość i zapragnął stworzyć sobie nowe ciało, jednak okazało się, że nie może opuścić statku, nie ginąc przy tym.

 

W tym samym czasie, w przeszłości pojawił się James Hudson, znany również jako Guardian. Wybuch, który przemieścił go w czasie spowodował poważne rany, a ponadto przeniósł go na powierzchnię Ganimedesa - księżyca Jowisza, gdzie został odnaleziony przez lokalną rasę - Quwrlln. Ponieważ Quwrlln nie potrafili odesłać go do właściwego czasu, umieścili go w stanie zawieszonej animacji na kilka tysięcy lat.

 

Dwa tysiące lat później, Homo mermanii odnaleźli ruiny stolicy Atlantydy. Ich przywódca, Kamuu wszedł w kontakt z duchem cesarza Atlantydy o tym samym imieniu i został przez niego przekonany, by osiedlić się tu i dać początek nowej linii Atlantydów. Pięć wieków później, część populacji przeniosła się na obszar Pacyfiku, gdzie odnaleźli ruiny Lemurii i założyli nowe państwo o tej samej nazwie. Odnaleźli również Wężową Koronę, jednak poznali jej naturę i odrzucili.

 

Około czterech tysięcy lat przed naszą erą narodziła się cywilizacja sumeryjska. Wkrótce potem, babiloński kapłan odnalazł księgę Vishanti i przywołał gryfona do jej ochrony, jednak przybyły z XX wieku mag, znany jako the Ancient One pokonał strażnika i zdobył księgę. Wkrótce potem, księga wróciła do tego czasu, odesłana przez czarnoksiężnika Kaluu, ale została ponownie zabrana przez Stephena Strange.

 

Zeus, bóg z linii Ouranosa zaczął pojawiać się w okolicach Olimpii, poszukując wyznawców, zaś jego brat Neptun nawiązał kontakt z Homo mermanii i stał się ich patronem. W tym samym czasie, Egipcjanie zaczęli oddawać cześć Ozyrysowi i Izydzie, a wkrótce ten pierwszy zstąpił na ziemię i zbudował miasto Heliopolis, zostając pierwszym faraonem. Brat Ozyrysa i zarazem bóg śmierci przejął kult Seta, przyjmując jednocześnie imię Seth. Pierwotny bóg nie mógł zareagować na poczynania uzurpatora, ponieważ był w tym czasie zbyt słaby, by działać poza swoim wymiarem, musiał więc zadowolić się innymi wyznawcami. Również w tym czasie, w Egipcie pojawił się nieśmiertelny mutant imieniem En Sabah Nur, który w pewnych kręgach zyskał sobie boską cześć i utożsamiany był z Sethem. Wkrótce, Ozyrys został zabity przez prawdziwego Setha i poćwiartowany na kawałki, lecz za sprawą Izydy, Horusa i Anubisa został wskrzeszony. Horus następnie ruszył do walki z Sethem, która trwała przez kilka stuleci, zaś Ozyrys zrzekł się władzy na Ziemi, pozwalając ludziom rządzić się samemu i przenosząc się do innego wymiaru wraz z resztą bogów egipskich. Wkrótce potem, Set znalazł sobie nowych wyznawców wśród Homo mermanii i nakłonił ich, by sprowadzili go fizycznie do ziemskiego wymiaru, plan ten został jednak udaremniony przez Neptuna, który zmusił Seta do odwrotu i ukrył gdzieś kulę, zawierającą jego energię.

 

3000 lat przed Chrystusem, chiński mag Genghis nawiązał bezpośredni kontakt z istotami Vishanti i przekonał je, aby zwiększyły jego magiczną potęgę, oddając się w zamian na służbę i obiecując co sto lat organizować turniej, który wyłoni najpotężniejszego maga na Ziemi, aby nadać mu tytuł Sorcerer Supreme.

 

W roku 2950 p.n.e. w Egipcie pojawił się przybysz z XXX wieku, Nathaniel Richards. Ponieważ jego wehikuł czasu w kształcie sfinksa uległ awarii, wykorzystał armię robotów, aby podporządkować sobie tubylców i ogłosić faraonem, przyjmując imię Rama-Tut, zaś wkrótce potem ogłosił się bogiem i zdelegalizował wszystkie inne religie. Dziesięć lat później pojawili się inni podróżnicy w czasie - Fantastic Four. Zostali oni pokonani przez faraona, ale wtedy bóg zemsty Khonshu wezwał na pomoc Stephena Strange oraz Avengers. Wspólnymi siłami, bohaterowie zmusili faraona do ucieczki poprzez czas, a w nagrodę zostali odesłani do domu. Wolność odzyskał przy okazji niewolnik faraona - En Sabah Nur, który natychmiast zemścił się na swoich prześladowcach. Rama-Tut powrócił wkrótce już jako Kang the Conqueror i odzyskał swój tron, ale po przemyśleniu przyszłości i przeszłości wycofał się, zapadając w stan zawieszonej animacji, ponieważ wcześniej zniszczył swój wehikuł czasu.

2800 lat przed Chrystusem na świat przyszedł Herakles - syn Zeusa i ludzkiej kobiety imieniem Alkmena. Już jako dziecko stał się obiektem nienawiści Hery, która próbowała go zgładzić, lecz wyszedł cało z wielu ataków dzięki swej nadludzkiej sile. Raz jedyny został pokonany przez mentalny atak, w wyniku którego zabił swoją rodzinę i aby odpokutować, oddał się na służbę do króla Eurysteusza, dla którego wykonał słynnych dwanaście prac. Jednakże, jedną z tych prac wykonał za niego Gilgamesh z Eternals - chodziło o wyczyszczenie stajni Augiasza. Około czterdziestego roku życia, Herakles został zabity przez własną żonę i zabrany na Olimp, gdzie otrzymał nieśmiertelność.

 

W roku 2750 p.n.e. Gilgamesh został królem sumeryjskiego miasta Uruk. Cierpiał jednak a amnezję i nie zdawał sobie sprawy ze swojego pochodzenia i nieśmiertelności, aż do śmierci jego dobrego przyjaciela Enkidu (który prawdopodobnie był Dewiantem lub mutantem). Wtedy postanowił odnaleźć innego Eternala - mieszkającego w Mezopotamii Utnapishtima. W czasie jego wędrówki, Ziemia stała się celem kosmicznej rasy Kronan, którzy próbowali przypuścić inwazję, jednak Gilgamesh i podróżujący w czasie Captain America odparli inwazję. Razem udali się do Mezopotamii, gdzie odnaleźli Utnapishtima i jego podopieczną, Sersi. Utnapishtim nakłonił Gilgamesha, by zdobył dla niego pewną roślinę z dna jeziora, ale podczas próby jej wydobycia, obaj podróżnicy zostali zaatakowani przez węża morskiego. Ratując życie Kapitana, Gilgamesh przekonał się, że naprawdę jest nieśmiertelny, więc wrócił do swojego miasta, Captain zaś został przeniesiony do Chronopolis - pozaczasowej cytadeli Kanga.

 

Około dwóch i pół tysiąca lat przed nasza erą, kult Seta odnowił się w Lemurii za sprawą imperatora Nagi. Stary bóg nawiązał bezpośredni kontakt z królem i nakłonił go do sięgnięcia po Wężową Koronę, a kiedy Naga ją założył, zmienił się w gadziopodobną istotę i zyskał potężne psychiczne zdolności. Naga został tyranem, a lata oddziaływania Serpent Crown odcisnęły piętno na jego ludzie, zmieniając jego skórę w łuski.

 

W tym samym czasie, jeden z Eternals został wysłany, by wytępić Dewiantów budujących tunel pod Morzem Egejskim. Spędził w tym rejonie wiele lat, w czasie których ożenił się z ludzką kobietą i spłodził z nią syna - Ikara. Chłopak nie miał nadludzkich zdolności, więc ojciec zbudował dla niego urządzenie do latania, nie zdążył jednak właściwie nauczyć korzystania z niego, gdyż musiał udać się na długą wyprawę wojenną. Ikar próbował odszukać ojca, używając urządzenia do lotu, jednak wzniósł się zbyt wysoko i stracił przytomność z braku tlenu, po czym spadł do morza i zginął. Gdy Eternal dowiedział się o śmierci syna, przyjął na jego cześć imię Ikaris, a jego poprzednie imię zostało zapomniane.

 

Dwa tysiące lat przed Chrystusem, Zeus postanowił wzmocnić pozycję swojej rodziny w Grecji, ustanawiając stałe połączenie między swoim wymiarem a Ziemią na górze Olimp. Wkrótce potem, bogowie nawiązali kontakt z Eternals mieszkającymi w Olimpii i dostrzegając wyjątkowe podobieństwo, zawarli z nimi pakt, na mocy którego Eternals zgodzili się zostać łącznikami między ludami Grecji, a ich bogami. Zgodnie z oczekiwaniami, posunięcie to przyczyniło się do wzmocnienia kultu bogów olimpijskich.

 

W tym samym czasie, genetycy Inhumans stworzyli niewolniczą rasę Alpha Primitives, która przejęła wszystkie najcięższe prace fizyczne, pozwalając wysokim rodom skupić się na rozwoju technologii.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.