Avalon » Encyklopedia

Encyklopedia Marvela

Hostel

Kryjówki Runaways. Pierwszy Hostel mieścił się w okolicy Los Angeles, w starym dworku, który zapadł się, w skutek trzęsienia ziemi. Został zniszczony podczas ucieczki zespołu przed policją. Drugim była jedna ze starych siedzib The Pride znajdująca się pod muzeum La Brea Tar Pits. Tą siedzibę dzieciaki porzuciły po odkryciu jej przez S.H.I.E.L.D.

Hound Program ("Program Ogar" lub "Program Pies Gończy")

Obecny Program Hound składa się z kilku mutantów, którzy pracują dla rządu i zajmują się odnajdywaniem i chwytaniem innych mutantów. Przez krótki czas Sabretooth był członkiem tego Programu. W przyszłości, z której pochodzi Rachel Summers, Hounds także byli mutantami, którzy tropili innych homo superior. Jednakże w tej linii czasowej członkami Hounds zawiadywał Ahab, który poprzez kontrolę umysłów oraz swą psioniczną lancę programował umysły swych podwładnych, aby byli posłuszni tylko jemu. Część z wytropionych mutantów była zsyłana do obozów, lecz większość zabijano. Hounds byli naznaczeni bliznami, które ciągnęły się przez całą twarz. Rachel była tropicielem, lecz jej udało się przełamać mentalne programowanie.

Humanity's Last Stand

Kolejna organizacja "tylko dla ludzi" skupiająca się na obronie ludzkości przed "zarazą", jaką są mutanci. Jeden z liderów nosi nazwisko "Trask", jednakże Bolivar i Larry nie żyją, więc nie jest znana tożsamość tej osoby. H.L.S. ma dostęp do wachlarza pancerzy bojowych, w których członkowie polują na mutantów.

Hydra

Organizacja terrorystyczna założona przez barona Wolfganga von Struckera - ojca bliźniaków Fenris - obejmująca swym zasięgiem cały świat. Członkowie Hydry używają technologicznie zaawansowanych broni oraz pojazdów, nie obce jest im zabijanie. Organizacja posiada wiele gałęzi, dwie z nich odpowiadały przed Viper oraz Silver Fox.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.