Avalon » Encyklopedia

Encyklopedia Marvela

Danger Room ("Sala Ćwiczeń")

Główny ośrodek treningowy X-Men znajdujący się w piwnicy trzy poziomy pod posiadłością. Oryginalna Sala Ćwiczeń posiadała proste oraz złożone mechanizmy ofensywne oraz przeszkody, które były wykorzystywane przez drużynę do doskonalenia swych zdolności. Po wyprawie do Shi'ar i powrocie Profesora X, systemy treningowe zostały wzbogacone o zaawansowaną technologię holograficzną podarowaną przez Lilandrę. Te usprawnienia pozwoliły odtworzyć każdą scenerię, zapach, dźwięk, czy nawet osoby. Połączenie elementów mechanicznych z polami siłowymi sprawiło, że hologramy stały się materialne. Taki stopień realizmu pozwala X-Men przygotować się na niemal każdą ewentualność.

ddddsss

asdfa

Deviants ("Dewianci")

Pierwsza rasa inteligentnych humanoidów stworzona przez Celestials miliony lat temu. Wszyscy mają "potworny" wygląd i zazwyczaj są źli. Zbuntowali się przeciwko swym twórcom i dwadzieścia pięć tysięcy lat temu zniewolili ludzi, którzy do tego czasu zdążyli wyewoluować. Prawdopodobnie to ni są odpowiedzialni za powstanie szczepu Homo Mermanus - obecnych mieszkańców Atlantydy. Próbując rozszerzyć swoje imperium, Deviants zaatakowali ówczesne królestwo Atlantydy, przyczyniając się do jego zatopienia (władca Atlantydy wykorzystał do obrony czynne wulkany, lecz te wymknęly się spod kontroli). Gdy Celestials przybyli po raz drugi zatopili Lemurię, znajdującą się na Pacyfiku, lecz fala sejsmiczna ostatecznie zniszczyła także Atlantydę. Później, część mieszkańców Lemurii stworzyła obecne, podwodne królestwo Atlantydy. Deviants często ścierali się z Eternals, rasą także stworzoną przez Celestials, lecz z czasem ich szeregi podzieliły się. Wielu z nich pod wodzą Odysseusa Indigo, szefa Damocles Foudation, zajęło się restartowaniem ewolucji swego gatunku, gdyż ta od tysięcy lat pozostawała w miejscu. Próbowali eksperymentów na dzieciach tworząc hybrydy ludzi i Deviants posiadające zmutowane geny, co oznaczało specjalne zdolności. Eksperyment nie był udany, gdyż DNA dzieci nie było stabilne, co powodowało ich śmierć oraz niekontrolowane wybuchy mocy. Plany przyśpieszenia ewolucji Deviants zostały pokrzyżowane przez Sledge'a, brokera informacji, z którym krótko współpracował Warpath. Z oddziałem uderzeniowym bardziej stabilnych hybryd starli się raz członkowie X-Force.

Dyson Sphere ("Sfera Dysona")

Sfera Dysona została użyta podczas teoretycznych rozważań przez Freemana Dysona w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Teoretycznie można by zebrać całą masę wszystkich planet z całego układu słonecznego i zetrzeć tworząc cienką warstwę ziemi oraz atmosfery. Ta warstwa zostałaby uformowana w sferę otaczającą gwiazdę systemu w odległości jednej jednostki astronomicznej (jest to odległość pomiędzy Ziemią a Słońcem). To stworzyłoby środowisko podobne do ziemskiego, z powierzchnią miliard razy większą niż Ziemia. New Mutants trafili do Sfery, gdy teleportowała ich tam Lila Cheney, która używa jej jako swej bazy. Jednak nawet ona nie wie kto stworzył Sferę, ani dlaczego ją opuścił. Znajduje się ona na drugim końcu naszej galaktyki i jest punktem przestankowym Lili, gdy musi się teleportować bliżej niż pozwalają na to jej zdolności. Najpierw "skacze" do Sfery, a następnie do swego punktu docelowego.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.