Avalon » Crossover/Events » The Hunt for Xavier

The Hunt for Xavier

Typ: wewnętrzny
Start: 1998-10-07
Liczba zeszytów: 6
Wstęp:
Profesor Xavier zaginął po jego aresztowaniu przez władze rządowe po ataku Onslaughta. Dodatku krótko po odarciu posiadłości X-Men z wszelkiej technologii przez Bastiona pojawił się świadomy Cerebro z własną grupą sztucznych X-Men walczących z ludźmi jak i prawdziwymi studentami Xaviera. Po wyeliminowaniu stworzonych przez siebie X-Men, Cerebro wyruszył na poszukiwania Profesora. X-Men otrzymują dwa odczyty energii zgodne z ich mentorem, więc rozdzielają się, aby sprawdzić, które źródło jest prawdziwe. "Przedłużenia" Cerebro zwane Cerebrite Alpha oraz Beta także zostają wysłane za Xavierem, który miałby pomóc w zrealizowaniu katastroficznego planu mającego na celu urzeczywistnienie pokojowej koegzystencji ludzi i mutantów...
Występuja:
- Colossus, Gambit, Marrow, Nightcrawler, Rogue, Shadowcat, Storm, Wolverine, profesor Charles Xavier (wszyscy z X-Men)
- Cecilia Reyes (była członkini X-Men)

- Nina
- Dr. Renée Majcomb
- pułkownik Nick Fury

- Blob, Mimic, Post, Pyro, Toad (wszyscy z Brotherhood)

- Cerebro Prime, Cerebrite Alpha, Cerebrite Beta

- Mary Purcell, istota energetyczna żyjąca w Gambicie

- Black Crane
- Mr. Cho
Komiksy
Streszczenie:

X-Men wezwani przez Nicka Fury, aby schwytać Pyro, który ucieka przed kimś podpalając przy okazji pola w Nebrasce. Allerdyce chce ostrzec profesora Xaviera przed tym, co go ściga. Pyro w końcu zostaje obezwładniony przez tajemniczą istotę, już posiadłości X-Men otrzymują od Moiry MacTaggert zastępczą jednostkę Cerebro. Poszukując Xaviera skaner wskazuje na dwie różne lokacje: w Tadżykistanie oraz w San Francisco. X-Men postanawiają podzielić się na dwie drużyny i sprawdzić oba sygnały.

Grupa dowodzona przez Storm przybywa do Tadżykistanu, Rogue i Gambit ponownie starają się wyjaśnić, co do siebie czują. Po wejściu do górskiego klasztoru drużyna odkrywa, że ktoś zabił wszystkich mnichów. Po wejściu dalej w głąb świątyni X-Men wpadają w potężna pułapkę psychiczną zastawioną przez Ninę, dziewczynkę, która kiedyś pomogła Xavierowi i z niewyjaśnionych przyczyn nosi teraz jego psychiczny "odcisk". Mutantom udaje się uwolnić i odkryć, że to nie oni mieli być celem Niny. Miał nim być Cerebrite Alpha, wysłannik Cerebro, który wszedł za X-Men do klasztoru. Po wysłuchaniu jak Nina i jej opiekunka Renée Majcomb trafiły na to odludzie studenci Xaviera starają się powstrzymać robota przed porwaniem dziewczynki. Jednakże istota łączy się z metaliczną strukturą Colossusa i znając wszystkie słabości X-Men i pokonuje ich bez problemu. Storm zostaje "skatalogowana", co zdaje się oznaczać śmierć, a Rogue i Gambit podczas walki tracą przytomność. Cerebrite Alpha opuszcza ciało Colossusa i porywa Ninę.

Tymczasem w San Francisco drużyna składająca się z Wolverine'a, Nightcrawlera, Shadowcat oraz Marrow trafia na trop Xaviera. Po zgubieniu zapachu Profesora Logan zwraca się o pomoc do swego przyjaciela, Black Crane'a. Chiński mistyk wskazuje na opuszczone więzienie Alcatraz. Właśnie tam X-Men znajdują swego mentora, który po starciu z Onslaughtem stracił swe telepatyczne zdolności. Wraz z nim znajdują Brotherhood, którzy uwolnili Charlesa z bazy Hulkbuster. Wywiązuje się walka i X-Men są zaskoczeniu skutecznością przeciwników, których Xavier nauczył współpracy by mogli walczyć z Cerebro. W tym właśnie momencie Cerebrite Beta atakuje walczące drużyny. Grupy niechętnie łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi. Gdy Cerebrite Beta "kataloguje" Shadowcat Xavier uświadamia sobie, że Kity nadal żyje i jakiś sposób została przeniesiona do Cerebro. Gdy robot niemal bez problemu rozbija obie drużyny X-Men decydują, że spróbują uwolnić Shadowcat po tym jak sami dadzą się złapać. Oddzielony od reszty na polu walki zostaje jedynie Nightcrawler, który dochodzi do wniosku, że druga drużyna także musiała wpaść w tarapaty, więc rusza po nich odrzutowcem.

Storm, Shadowcat, Marrow i Wolverine zostali uwięzieni przez Cerebro, który mając teraz Ninę i Xaviera może doprowadzić do końca swój szalony plan. Podczas "Operation: Zero Tolerance" protokoły bezpieczeństwa przegrały Cerebro w bezpieczne miejsce, lecz nie uchroniły go przed zarażeniem przez nano-technologię Prime Sentineli Bastiona. Zaszła osobliwa kombinacja, Cerebro Prime uzyskał świadomość i postanowił urzeczywistnić marzenie Xaviera na własny sposób. Nina miałaby reaktywować moce Charlesa, potem Cerebro scaliłby się z ciałem Profesora i razem "skatalogowaliby" całą ludzkość. Gdy Cerebro rozpoczyna wydobywanie potrzebnych informacji z umysłu Niny przybywa reszta X-Men. Korzystając z zamieszania Nina przywraca Xavierowi jego zdolności. Wspomagany przez dziewczynkę Charles wchodzi do umysłu Cerebro Prime i przekonuje go, że zniszczył X-Men dając im tak naprawdę czas żeby uwolnili towarzyszy, zniszczyli Cerebrite Alpha i Beta oraz uszkodzili ponad możliwość naprawy samego Cerebro. Jednak przez łącze z Xavierem Cerebro aktywuje "katalogowanie" wszystkich. Z pomocą Niny Charles zmienia program nano-maszyn pozwalając skanować Cerebro umysły ludzi zamiast ich kodu genetycznego. Krótko przed wyłączeniem, po doświadczeniu mnogości i indywidualności ludzkich dusz Cerebro wreszcie rozumie i docenia znacznie bycia człowiekiem. Zadowolony Xavier postanawia, że ma już dość uciekania i nadszedł czas, aby wrócił do drużyny, którą założył.

[Reperkusje]
- Profesor Xavier powraca do X-Men po miesiącach nieobecności z telepatycznymi zdolnościami przywróconymi dzięki Ninie
- Marrow zaczyna rozumieć marzenie Xaviera i dlaczego on sam jest tak ważny (jednakże nadal się z nim spiera i później bez powodu znika)
- Tajemnica Niny i jej pobratymców zwanych Mannites prowadzi do miniserii "Astonishing X-Men"

przygotował: Idanow
z wykorzystaniem materiałów uncannyxmen.net

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.