Avalon » Crossover/Events » The Trial of Jean Grey

The Trial of Jean Grey

Typ: wewnętrzny
Start: 2014-01-22
Liczba zeszytów: 6
Wstęp:
Wieść o tym, że Jean Grey pojawiła się z powrotem na Ziemii, dość szybko rozeszła się po wszechświecie. Imperium Shi'ar stwierdziło, że to dobry moment, aby przeprowadzić sąd na mutantce, za czyny jakich dokonała jako Dark Phoenix. Kiedy Marvel Girl zostaje porwana przez kosmitów, X-Men mogą liczyć tylko na jedną drużynę - Guardians of the Galaxy.
Występuja:
* Marvel Girl [Original X-Men], Cyclops [Original X-Men], Beast [Original X-Men], Angel [Original X-Men], Iceman [Original X-Men], X-23, Shadowcat
* Star-Lord, Groot, Drax, Rocket Raccoon, Gamora, Angela
* Corsair, Raza, Hepzibah, Ch'od, Korvus, Cr'reee
* J'Son, Supreme Intelligence, Freya, Annihilus, Y-Gaaar, królowa Brood
* Gladiator, Oracle, Flashfire, Titan, Plutonia, Astra, Mentor, Smasher, Manta, Electron, Hussar, Impulse, Warstar, Scintilla, Hypernova, Devo, Krait, Offset, Sega, Warshot, Flaw
* Tony Stark
* W przeszłości: Havok, Cyclops, Katherine Summers
Komiksy
Streszczenie:
X-Men przeżywają kolejny dzień w Nowej Szkole Xaviera. W pewnym momencie nad pustkowiami Kanady pojawiają się statki kosmiczne należące do Shi'ar. Po krótkiej walce z X-Men kosmici porywają Jean Grey.

Trochę wcześniej Star-Lord imprezuje w Knowhere. Spotyka tam Gamorę. Orientuje się, że jest to podszywacz. Niestety robi to za późno i pada nieprzytomny, po wypiciu drinka z środkiem nasennym. Okazuje się, że jest to Skrull będący łowcą nagród. Na szczęście w pobliżu są Angela i Gamora, które ratują Quilla.

Tymczasem w innym miejscu spotkanie ma Rada Międzygalaktycznych Imperiów. Gladiator oznajmia zebranym, że na Ziemi pojawił się były nosiciel Phoenixa - Jean Grey. Nie przeszkadza mu fakt, że dziewczyna została przeniesiona w czasie i jeszcze nie popełniła czynów. Kallark zaprasza wszystkich na proces Grey, który przeprowadzi Imperium Shi'ar.

Guardians odsłuchują rozmowy Badoon o Ziemi i procesie Jean Grey. Strażnicy z początku stwierdzają, że to bujdy, jednak kiedy widzą Shi'ar w pobliżu błękitnej planety, postanawiają zareagować. Niestety przybywają za późno. Marvel Girl została porwana. Guardians of the Galaxy zabierają ze sobą X-Men i lecą uratować dziewczynę.

Jean trafia do aresztu Shi'ar. Tam Oracle przeprowadza z nią sesje telepatyczną. Kosmitka pokazuje dziewczynie, za co ta będzie sądzona i stara się ją przygotować do obrony.

Guardians zbliżają się do Imperium Shi'ar. Im bliżej, tym większe mają problemy, przez co zmuszeni są do walki. Na szczęście z odsieczą przybywają Starjammers. Po krótkiej bitwie wszyscy zbierają się na jednym statku. Dochodzi więc do spotkania dwóch Summersów - ojca i syna. U Scotta zaczynają się budzić silne emocje, więc oddala się od towarzystwa. Rusza za nim X-23, aby go wesprzeć. W końcu bohaterowie dolatują w pobliże miejsca procesu. Będą jednak musieli obejść ochronę.

J'Son dowiaduje się o udziale Petera w całym zamieszaniu. Postanawia wkroczyć do akcji.

Rozpoczyna się proces Jean Grey. Gladiator przedstawia jej wszystkie zarzuty. W pewnym momencie na sale wkracza władca Spartax. Informuje wszystkich, że Shi'ar już ukarało Grey, robiąc to przez wymordowanie jej rodziny. Kallark robi przerwę aby przedyskutować sprawę w cztery oczy. Marvel Girl jest odprowadzana do aresztu przez Imperial Guard, ale po drodze udaje jej się uciec.

Guardians, X-Men oraz Starjammer w końcu zakradają się na planetę. Tam rozpoczyna się walka pomiędzy nimi a Imperial Guard. Zajście przerywa Jean, która oznajmia, że chciała zostać osądzona, ale zrozumiała, że to nie miałoby sensu, ponieważ Phoenix i tak znalazłby nowego nosiciela. Po chwili przybiera różową formę i zaczyna starcie z Gladiatorem. Bitwa zaczyna się na nowo. Do gry wkracza Oracle, która telepatycznie uspokaja obie strony konfliktu. Wszyscy odpuszczają starcie. Cyclops mówi, że jeżeli Shi'ar będą chcieli do tego wrócić, to on wezwie do pomocy wszystkich superbohaterów i mutantów na Ziemi. Kallark odlatuje i informuje Guardians of the Galaxy, że nie są tu dalej mile widziani.

X-Men zostają odstawieni na Ziemię. Peter zostawia Shadowcat komunikator, X-Men żegnają się ze swoimi nowymi znajomymi i Cyclopsem, który postanawia wyruszyć w kosmiczną podróż ze swoim ojcem.

Reperkusje:
- Guardians of the Galaxy mają zakaz wstępu na teren Imperium Shi'ar.
- Cyclops wyruszył wraz z Starjammers w podróż po kosmosie.
- Jean Grey ujawniła moc, jakiej jej przyszła wersja nigdy nie posiadała - różową formę.

the_trial_of_jean_grey.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.