Avalon » Crossover/Events » Messiah War

Messiah War

Typ: wewnętrzny
Start: 2009-02-25
Liczba zeszytów: 9
Wstęp:
Po wydarzeniach z Messiah CompleX Cable zabrał małego mesjasza mutantów, by ukryć go w przyszłości. Cyclopsa jednak nie opszczają złe przeczucia, gdy więc przez kolejne miesiące Nathan nie wraca, przywódca X-Men wysyła mu na pomoc X-Force. Ich zadanie - uratować mesjasza przed ścigającym ją Bishopem i sprowadzić ją do teraźniejszości. Nikt z nich nie wie jednak, że zdradziecki X-Man również znalazł sojusznika.
Występuja:
 • Wolverine, Archangel, Domino, Elixir, Vanisher, Warpath, X-23
 • Cable, Hope
 • Bishop, Stryfe, Apocalypse
 • Deadpool, Kiden Nixon
 • Cyclops, Beast, Stepford Cuckoos, Dust, Hellion, Meltdown, Surge
 • Bastion, Leper Queen, Graydon Creed, Donald Pierce, Członkowie Friends of Humanity i Sapien League
 • Wolfsbane, Hrimhari
 • Beautiful Dreamer, Fever Pitch
 • Agentka Morales, Agent Young
Komiksy
Streszczenie:
Prolog - "Suicide Leper" (X-Force vol. 3 #12-13)
Gdy w przeprowadzonych przez mutantów samobójczych atakach na wiece poparcia dla Graydona Creeda giną setki zebranych, X-Force wyruszają zbadać sprawę. Szybko odkrywają, że za akcjami stoi Leper Queen, jedna z podwładnych Bastiona, która wykorzystuje Legacy Virus do pozbawienia wybranych mutantów kontroli nad mocami i następnie wysyła ich do "ataku" na zebrania. Członkowie X-Force otrzymują także specjalne urządzenia, które przeniosą ich do Cable'a, gdy ten zostanie znaleziony w strumieniu czasoprzestrzennym. Okazuje się jednak, że mogą przebywać w przyszłości tylko określoną ilość czasu, w innym wypadku bowiem byłoby to zbytnie obciążenie dla ich organizmów.

Tymczasem agentka Morales z H.A.M.M.E.R. powiązuje ataki na wiece Friends of Humanity z Leper Queen, a ją z kolei z poszukiwaną przez nią X-23, a w Kolorado Hrimhari i Wolfsbane ponownie zbliżają się do siebie.

Gdy Sapien League porywę trójkę X-Men, by wykorzystać ich w kolejnych atakach, X-Force wytrapia ich siedzibę i ją szturmuje. Nim jednak zdąży uratować porwanych kompanów, otrzymuje od Cyclopsa informację o odnalezieniu Cable'a i zostaje wysłana w przyszłość.

Messiah War

X-Force przenoszą się do roku 2973. Odkrywają tam, że nie są w stanie wrócić do swoich czasów, a także, że moce Vanishera nie działają. Na domiar złego zostają ostrzelani przez niewidocznego snajpera, którym okazuje się o tysiąc lat starszy Deadpool. Rozpoznaje on swych starych przyjaciół i gdy dowiaduje się o ich misji, ofiarowuje się zaprowadzić ich do Cable'a. Gdy w końcu na niego trafiają, Nathan informuje, że wpadli prosto w pułapkę i pokazuje im znajdujące się na terenie Salem Center Miasto Celestian. Deadpool ujawnia jednak, że miasto nie jest rządzone przez Apocalypse'a, jak sądzą X-Men, ale przez Stryfe'a.

Okazuje się bowiem, że Bishop, poszukując Cable'a w czasie, zamiast tego odnalazł zahibernowanego Apocalypse'a. Odszukał więc Stryfe'a i zawarł z nim układ – w zamian za pomoc w schwytaniu Nathana zaoferował wsparcie w walce z En Sabah Nurem. Udało im się pokonać starożytnego mutanta, a klon Cable'a przejął kontrolę nad jego technologią.

Nagle mutantów atakuje oddział szturmowy Stryfe'a, radzą sobie oni z nim jednak, głównie dzięki pomocy Wade'a. W czasie walki jednak Archangel słyszy czyjś głos i opuszcza drużynę. Wkrótce X-Force i Cable zostają zaatakowani przez Stryfe'a we własnej osobie, który po krótkiej walce, zawiedziony stanem Nathana, wraca do swojej cytadeli, porwawszy Hope i strzegącego jej Warpatha. Mutanci postanawiają rozdzielić się – Cable, Elixir i Wolverine wyruszają odbić porwanych, podczas gdy reszta X-Force i Deadpool mają za zadanie odnaleźć i unieszkodliwić źródło pola zakłócającego ich wehikuły czasu.

Tymczasem w swej fortecy Stryfe torturuje Warpatha, trzymając Hope w telekinetycznej bańce. Bishop, widząc swą szansę, wypuszcza chmarę nanitów, które atakują klona Cable'a. Gdy pole siłowe dookoła dziewczynki znika, Lucas próbuje ją zastrzelić, pocisk zostaje jednak zatrzymany przez Stryfe'a, który wcale nie stracił przytomności. Sądząc, że zamach był na jego życie, atakuje swego wspólnika, ale podczas skanowania jego umysłu dowiaduje się, jak ważna jest Hope.

W tym samym czasie Archangel dociera do gór Adirondack, gdzie znajduje ledwo, ale wciąż żywego Apocalypse'a. En Sabah Nur prosi swego jeźdźca o jego największy dar, a ten, sądząc, że chodzi o śmierć, zwalcza swe żądze i odmawia. Przed odejściem pozostawia mu jednak parę swych metalicznych piór. Okazuje się jednak, że starożytny mutant tego właśnie potrzebował – zawarte w nich DNA Warrena pozwoliło mu na częściowe odzyskanie sił. Proponuje połączenie sił w celu pokonania Stryfe'a.

Uratowana przez Stryfe'a Hope zdejmuje jego hełm sądząc, że ma do czynienia z Cablem. Wtedy Warpath uwalnia się i atakuje megalomana, zostaje jednak szybko przez niego pokonany. Chwilę później jednak klona atakuje Bishop, wykorzystujący swą mechaniczną rękę jako źródło energii absorbowanej przez jego organizm. Stryfe jednak szybko domyśla się, skąd u Lucasa taki poziom mocy i telekinetycznie niszczy jego protezę. Niedługo potem do pomieszczenia wdziera się Cable, wykorzystując resztkę swej telepatii do zaatakowania swej kopii. Stryfe z łatwością odpiera ten atak, okazuje się jednak, że jego głównym zadaniem było zamaskowanie obecności Wolverine'a i Elixira, którzy rzucają się na szaleńca. Zaskoczony, klon zostaje ciężko ranny, zbiera się jednak w sobie i pokonuje napastników, zmuszając Josha do uleczenia go. W jego umyśle odnajduje również prawdę o Hope, którą ten podświadomie poznał, gdy leczył dziewczynkę. Widząc walkę, sama Hope zaczyna uciekać.

Tymczasem reszta X-Force dociera do budowli generującej pole uniemożliwiające podróż w czasie – okazuje się, że jest to Ship, dawna baza X-Factor i Cable'a. Wewnątrz, w czasie poszukiwań źródła bariery, Deadpool przyznaje, że jego umysł jest cały czas połączony z umysłem Stryfe'a i że obaj wiedzą, co czyni ten drugi. Tymczasem X-23 i Vanisher odnajdują osobę stojącą za polem – podstarzałą i podłączoną do maszyn Kiden Nixon. Gdy bohaterowie debatują nad tym, czy powinni ją zabić, Wade decyduje, że wystarczająco długo pozwalał na ciemiężenie niewinnych i postanawia skonfrontować się ze swoim "szefem".

W czasie gdy Stryfe ściga Hope, Bishop atakuje Cable'a. Na ich obu rzuca się Wolverine, ogarnięty zwierzęcym szałem. Gdy Nathan walczy z Loganem, Lucas udaje się za Stryfem i odnajduje go głęboko wewnątrz miasta Celestian, gdzie znajdują się napędzające je maszyny. Zaraz za nim pojawia się jednak Cable, który przyprowadził tu nadal oszalałego z wściekłości Logana. Ten, zasmakowawszy krwi Summersa, rzuca się na Stryfe'a. Klon wykorzystuje go jednak jako broń, powalając tak Cable'a, jak i Bishopa. Nagle w pomieszczeniu zjawia się Deadpool, który strzela do szaleńca z gigantycznych rozmiarów broni, powalając go i rzucając w głąb aparatury. To jednak jedynie denerwuje Stryfe'a, który, powróciwszy na platformę, rozrywa Wade'a na pół.

Tymczasem Archangel zanosi Apocalypse'a na pokład Shipa, gdzie ten podłącza się do aparatury, która przywraca mu jego dawną siłę.

W czasie walki X-Force ze Stryfem mija czas przeznaczony na ich podróż w czasie, jednak z powodu bariery powrót do przeszłości jest niemożliwy. Mimo tego i zawodzących organów kontynuują oni walkę z szalonym klonem. Tymczasem na pokładzie Shipa Kiden odzyskuje zmysły i rozpoznając przyjaciółkę prosi o śmierć. Gdy X-23 nie jest w stanie tego zrobić, mutantkę zabija Domino. Gdy mimo tego nie przenoszą się, Vanisher zrywa opaskę z urządzeniem Beasta i momentalnie znika i pojawia się pośród ruin X-Mansion w dniu teraźniejszym.

Do walki ze Stryfem, ku przerażeniu wszystkich zebranych, dołącza Apocalypse. Gdy wraz z Archangelem zajmuje się on klonem Cable'a, Bishop próbuje zabić Hope, powstrzymują go jednak Nathan i Logan. Gdy En Sabah Nur zadaje Stryfe'owi ostateczny cios, miasto trzęsie się w posadach, powalając mutantów. Lucas chce wykorzystać okazję, jednak Hope ratuje Apocalypse, wyczuwając jej ukrytą, olbrzymią moc. Nim jednak jest w stanie zabić zdradzieckiego X-Mana, ten ucieka w przeszłość. X-Force gotowi są do kolejnej walki, jednak powstrzymuje ich Archangel. Następnie każe starożytnemu mutantowi oddać sobie dziecko jako zapłatę za przywrócone życie, a En Sabah Nur zgadza się, ostrzegając jednak, że kiedyś po nią wróci.

Gdy Cable i Hope wyruszają w przyszłość, członkowie X-Force postanawiają się rozdzielić, by uratować porwanych przez Leper Queen X-Men. Wolverine, Archangel i Elixir udają się do siedziby ONZ, podczas gdy Domino, Warpath i X-23 wracają na miejsce, z którego przybyli. Niestety, degeneracja organów Neeny i Jamesa jest na tyle duża, że Laura postanawia wysłać ich w przeszłość przed dotarciem do celu, obiecując, że pomoże ich przyjaciółce tak, jak Domino pomogła Kiden. Następnie sama trafia na miejsce i przenosi się do teraźniejszości.


Reperkusje:
 • Zginęli Beautiful Dreamer i Fever Pitch, jak również setki lub nawet tysiące ludzi popierających Graydona Creeda.
 • Hellion, Surge i Meltdown znajdują się w rękach Sapien League, dwoje pierwszych zostało również zarażonych Legacy Virusem.
 • Beast dowiedział się o istnieniu tajnej grupy dowodzonej przez Wolverine'a.
 • X-Force i Hope dowiedzieli się o sobie, a Elixir poznał prawdę o "mesjaszu".
 • Deadpool i Kiden Nixon z alternatywnej przyszłości zginęli. Apocalypse przejął ciało Stryfe'a.
 • Bishop stracił prawe oko i większość swojej cybernetycznej ręki, nadal jednak ściga Cable'a i Hope.
 • Umierający członkowie X-Force rozdzielili się, żeby uratować porwanych mutantów.

S_O

mw-logo-big.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.