Avalon » Crossover/Events » Messiah CompleX

Messiah CompleX

Typ: wewnętrzny
Start: 2007-10-31
Liczba zeszytów: 13
Wstęp:
Wanda Maximoff, znana także jako Scarlet Witch, skierowała mutantów na skraj wymarcia, kiedy  rzuciła zaklęcie "No more mutants". Spowodowało to, że miliony mutantów straciło swoje moce, i zagwarantowało, że na świat nie przyjdzie już ani jeden przedstawiciel rasy Homo Superior. Jednak nowy mutant rodzi się i staje się celem dla wielu wzajemnie zwalczających się grup.
Występuja:
 • X-Men: Cyclops, Emma Frost, Wolverine, Angel, Nightcrawler, Beast, Professor X, Storm, Hepzibah, Warpath, Gentle, Cannonball, Iceman, Colossus, Darwin, Rogue, Bishop
 • X-Factor: Madrox, Layla Miller, Rictor, Siryn, M, Guido
 • New X-Men: Anole,  Armor,  Dust,  Elixir,  Hellion,  Mercury,  Pixie,  Prodigy,  Rockslide,  Surge,  X-23, Mindee Cuckoo, Celeste Cuckoo, Phoebe Cuckoo, Gentle
 • Acolytes: Neophyte, Vindaloo, Projector, Gargouille, Voght
 • Marauders: Mister Sinister,  Arclight,  Harpoon,  Malice,  Omega Sentinel,  Riptide,  Scalphunter,  Vertigo,  Scrambler,  Gambit,  Lady Mastermind, Mystique,  Sunfire,  Cargill,  Exodus,  Random,  Tempo,  Carmela Unuscione
 • Purifiers i pracująca z nimi Lady Deathstrike i Reavers
 • Predator X
 • Cable
 • Forge
 • Dziecko z Cooperstown
 • Sentinele
Komiksy
Streszczenie:
Xavier, z pomocą Cerebry, wykrywa nowego mutanta. X-Men ruszają do małego miasteczka, Cooperstown, by go odnaleźć. Kiedy docierają na miejsce widzą, iż miasteczko było polem niedawnej bitwy. Znajdują ciała Marauders i Purifiers. Okazuje się, że zamordowano też wszystkie dzieci w miasteczku, prócz jednego - nowo narodzonego. Wtedy X-Men domyślają się, że poszukiwany przez nich mutant jest niemowlakiem, co jest o tyle dziwne, że moce ujawniają się przeważnie w okresie dorastania. X-Men są przekonani, że dziecko wpadło w ręce Sinistera.

Predator X, wyhodowany, by żywić się mutanckim DNA, też wyczuwa dziecko. Rusza jego śladem.

Scott chce odzyskać dziecko. Dowodzi X-Men samodzielnie, odsuwając Xaviera od jakichkolwiek decyzji. X-Men atakują byłych Acolytes, chcąc dowiedzieć się, gdzie jest Sinister. W kocu Voght podaje im namiary.

Summers, mimo pewnych obiekcji, prosi o pomoc Madroxa i X-Factor. Jamie i Layla mają udać się do Forge'a. Twórca skonstruował maszynę do podróży w czasie. Madrox wysyła swoje dwa duplikaty do jedynych dwóch wersji przyszłości, w których występują mutanci. Do jednego z duplikatów dołącza Layla. Po chwili od wysłania dupów Jamie pada nieprzytomny.

Z kolei Rictor ma przeniknąć w szeregi Purifiers i sprawdzić, czy to jednak nie oni mają dziecko.

Cyclops próbuje trzymać młodych X-Men z dala od toczącej się wojny. Ci jednak, słysząc o udziale Purifiers w masakrze w Cooperstown, postanawiają włączyć się do walki.

Layla i duplikat przybywają do przyszłości w której mutanci trafili do obozów relokacyjnych.

X-Men atakują bazę Sinistera na Antarktydzie. Potyczka kończy się, gdy X-Men orientują się, że Sinister nie ma dziecka. Kurt zostaje postrzelony. Okazuje się także, że dziecko z Cooperstown zabrał Cable.

New X-Men atakują siedzibę Purifiers w Waszyngtonie. Nie wiedzą, że oprócz Purifiers są tam również Lady Deathstrike i Reavers. Podczas walki Deathstrike ciężko rani Helliona. Także kilku innych członków grupy zostaje poturbowanych.

Broniące siedziby X-Men Sentinele zostają przejęte przez nieznanego sprawcę i atakują instytut. Jako pierwsi padają telepaci. Po walce Sentinele zostają zniszczone i zbadane. Okazuje się, że piloci zostali zarażeni nano-sentinelami stworzonymi przez Cassandrę Novę. Cyclops o atak obwinia Cable'a. Wydaje Loganowi rozkaz schwytania Nathana i odzyskania dziecka. Za wszelką cenę. Logan i jego X-Force - Caliban, Warpath, Hepzibah, X-23 i Wolfsbane ruszają wypełnić zadanie.

Deathstrike i Reavers wytropili Cable'a i dziecko gdzieś w Kanadzie. Z pomocą Summersowi przychodzi X-Force. X-23 rzuca się na Deathstrike z misją pomszczenia Helliona. Osiąga swój cel. Podczas walki jeden z Reaverów zabija Calibana. Cable porywa statek, którym przylecieli X-Force i ucieka z dzieckiem.

W przyszłości Layla i Jamie dają się złapać i trafiają do jednego z obozów dla mutantów. Dowiadują się, że te zostały założone z winy pojedynczego mutanta. Każde z nich zostaje też naznaczone tatuażem - literą "M" na twarzy. W obozie spotykają młodego Lucasa Bishopa.

Predator X poluje na mutantów. Po każdym kolejnym posiłku staje się silniejszy.

Cable ląduje w Teksasie. Próbuje dostać się do Forge'a. W tym czasie Cuckoos i New X-Men naprawiają Cerebrę. Odnajdują Nathana i przekazują informację Cyclopsowi.

Summers dostaję się do domu Forge'a. Tam jednak zamiast pomocy znajduje Apacza nieprzytomnego. Chwilę później zostaje postrzelony Strzelec - Bishop - celuje do dziecka.

Nagle pojawiają się Marauders, pokonują Lucasa i zabierają niemowlaka ze sobą.

Chwilę później przybywają X-Men. Cable znika i Lucas wmawia przybyłym, że za wszystkim stoi Nate.

Cable tymczasem kontaktuje się z profesorem Xavierem i prosi go o pomoc. Profesor zgadza się.

W przyszłości Layla dowiaduje się, że mutanci znaleźli się w obozach przez tzw. "Mesjasza", ponieważ mutant zabił milion ludzi. Młody Bishop nienawidzi go i chciałby móc zapobiec jego pojawieniu się. Po zdobyciu informacji Layla zabija duplikat Madroxa, dzięki czemu oryginalny Jamie odzyskuje przytomność. Na jego twarzy pojawia się tatuaż .

X-Men lokalizują Marauders i udają się do ich bazy na wyspie Muir.

Na wyspie dziecko trafia do rąk Mystique. Raven zabiła Sinistera i podszywając się pod niego wykorzystuje Marauders. Wszystko po to, by pomóc Rogue. Według przepowiedni Destiny dziecko ma pomóc Annie. Raven przytyka dziecko do nieprzytomnej córki, jednak nic się nie dzieje ani z Rogue, ani, o dziwo, z dzieckiem.

Predator X atakuje instytut, wyczuwając pogrzebane ciała mutantów i krew rannych.

X-Force z Bishopem lądują na wyspie i zaczynają walczyć z Marauders. Po chwili dołączają do nich X-Men i X-Factor.

Xavier i Cable także dostają się na wyspę. Profesor zabiera dziecko.

New X-Men próbują  przeżyć starcie z Predatorem. Pixy teleportuje ich wszystkich i przeciwnika na wyspę Muir, w sam środek walki.

Rogue odzyskuje przytomność. Dotyka Mystique, chcąc ukarać ją za narażenie życia dziecka. Wtedy też zdaje sobie sprawę, że dotyk niemowlaka pozbawił ją wszystkich ech osobowości, które wchłonęła przez całe życie. Za późno jednak, by przerwać proces z Mystique.

Predator X zabija kilku Marauders i odgryza rękę Lucasowi. W końcu Wolverine powala go. W tym czasie Scott rozmawia z synem o dziecku z Cooperstown. Lider X-Men daje się przekonać Nate'owi i powierza mu opiekę na młodym mutantem. Cable skacze w przyszłość, a strzały Bishopa mierzone w niego trafiają w Xaviera. Maraudrs zabierają jego ciało. Bishopowi udaje się uciec.

Reperkusje:
 • Cable i dziecko z Cooperstown uciekli do przyszłości.
 • Bishop ma inny cel niż reszta X-Men - chce zabić dziecko, co czyni ich wrogami.
 • Layla Miller pozostaje w przyszłości.
 • Madrox przejmuje genetyczny tatuaż od swojego klona.
 • Acolytes zabierają umierającego Professora X.
 • Rogue pozbywa się ech osobowości ludzi, których dotknęła przez całe życie. Nosi w sobie jedynie echo psychiki Mystique.
 • Sinister uznany jest za zmarłego.
 • Caliban zostaje zabity.
 • Cyclops tworzy oddział specjalny - X-Force. Wolverine zostaje jego liderem.
 • Posiadłość X-Men zostaje w dużej części zniszczona.
redevil

mcx-logo-big.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.