Avalon » Serie komiksowe » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire » Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2

Postacie
Zapowiedź

• Po raz pierwszy w historii nowego kanonu Gwiezdnych Wojen przenosimy się w okres po "Powrocie Jedi".
• Druga Gwiazda Śmierci została rozbita.
• Nastał czas rozbitego Imperium.

Streszczenie

Pokład Niszczyciela Gwiezdnego. Do Kapitana Duvata przybywa Messenger. Po weryfikacji próbki krwi, posłaniec wyświetla twarz Imperatora, a ta rozkazuje rozpoczęcie operacji Cinder. Porucznik Gulin jest zdziwiony, ponieważ Imperator umarł. Duvata mu zaprzecza, twierdząc, że to propaganda Rebelii i rozkazuje zmianę kursu na nowy cel.

Cawa City, Sterdic IV. 17 dni po Bitwie o Endor. Rebelia walczy z Imperium. Wśród uczestników jest też Shara w A-Wingu. Kiedy udaje pokonać się im pokonać AT-AT, Bey schodzi na powierzchnię planety. Tam rozmawia z L'ulo. Kosmita uświadamia kobiecie, że nikt nie pracuje tak ciężko jak ona i powinna chociaż trochę odpocząć. Pyta się też o to, kiedy ostatni raz słyszała coś od Kesa czy jej syna, Poe. Okazuje się, że kontaktowała się z chłopcem i swoim ojcem tydzień temu, ale przez to, że Dameron jest w grupie dowodzonej przez Hana Solo, nie ma możliwości kontaktu. L'ulo pociesza więc Sharę, że mężczyzna pewnie trzyma się dobrze.

Flota Rebelii. 20 dni po Bitwie o Endor. Leia rozmawia z Mon Mothą. Ta twierdzi, że księżniczka niedawno była w tym samym miejscu i powinna się zająć innymi obowiązkami. Wtedy podchodzi do nich Bey, która została wyznaczona na pilota. Razem z Leią wchodzą na pokład.

Podczas lotu Shara dziwi się, że lecą bez eskorty, szczególnie, że to misja dyplomatyczna. Leia informuje ją, że nie chciała większej grupy, aby nie przyciągać uwagi, poza tym chce się pojawić niezapowiedziana. Organa pyta, czy Bey też odczuwa to, że ich sytuacja się za wiele nie zmieniła. Kiedy Shara twierdzi, że wygrali, a Leia odpowiada tylko "tak słyszałam, tak słyszałam”. Księżniczka po drodze pisze listy do rodzin zmarłych uczestników Bitwy o Endor. Twierdzi, że niektóre rzeczy potrzebują ludzkiej ręki, a nie wykonania przez droidy.

Theed, Naboo. Kobiety lądują na planecie. Bey pyta, czy była to rodzinna planeta Palpatine'a, skoro Naboo wygląda na nienaruszoną. Leia twierdzi, że terror był największą bronią Imperatora. Sprawił, że Naboo ogarnął strach, że może zniszczyć piękno planety i to zrobi w odpowiednim dla siebie momencie. Tak, jak to zrobił z Alderaanem. Wtedy Organa dostrzega osoby, które podjeżdżają do statku, aby je przywitać. Kobiety zostają zaproszone do pałacu przez królową Sorunę, która chce je widzieć.

Leia uznaje Naboo za jednego z najlepszych przedstawicieli Sterej Republiki. Chce, aby planeta przewodziła w przywróceniu senatu. Rebelia pragnie stworzyć nowy rząd i liczy na pomoc Naboo. Soruna przyznaje, że planeta była pogrążona w żałobie przez długi czas, ale to, co opowiada Organa, może być miodem dla uszu mieszkańców planety. Królowa zgadza się na pełne poparcie. Wtedy rozmowa zostaje przerwana. Jeden ze strażników informuje, że na całej planecie pojawiają się burze, wyładowania elektryczne czy braki w transmisji, które wzięły się znikąd.

Tymczasem nad planetą krążą wojska Imperium. Kapitan Duvet oznajmia, że potrzebuje pełnej mocy przez osiem godzin. Naboo ma zostać oczyszczone na rozkaz Imperatora.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2 Star Wars: The Force Awakens - Shattered Empire #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.