Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #2

Scarlet Spider vol. 2 #2

Postacie
Zapowiedź

Nowy Scarlet Spider zdobywa nowych przyjaciół oraz wrogów na ulicach Houston.

Streszczenie

Scarlet Spider wyjeżdża taksówką z Houston rozmyślając o swojej tragicznej przyszłości. W pewnej chwili jego uwagę przykuwa wybuch w szpitalu. Szybko uświadamia sobie, że leży tam dziewczyna którą ocalił. Kaine natychmiast postanawia przejąć inicjatywę, wyrzuca kierowcę z pojazdu i rusza w kierunku szpitala.

Tam szaleje Salamander, który sprawia, że cały szpital płonie. W pewnym momencie ma już zabić Aracely, jednak przeszkadza mu przybyły na miejsce Scarlet Spider. Rozpoczyna się wyrównana walka. Nagle z pomocą superbohaterowi przychodzi system przeciwpożarowy, który dostarcza wodę do pomieszczenia, co osłabia przeciwnika. Przerażona Aracely próbuje schronić się przy Kaine'ie, ten jednak zajęty jest pojedynkiem i odpycha dziewczynę, po czym wyrzuca Salamandera przez okno.

Scarlet Spider musi uratować policjanta, który próbuje pomóc superbohaterowi. Klon Parkera postanawia po części wykorzystać pomoc stróża prawa i odbiera mu broń, z której strzela do przeciwnika. Pociski jednak tylko rozwścieczają Salamandera, który pewny siebie stwierdza, że zabicie Spider-Mana będzie bardzo łatwe. Kaine na dźwięk tego słowa wpada w furię i uświadamia wroga, że w żadnym stopniu nie jest bohaterem z Nowego Jorku, po czym masakruje go. Już ma zabić przeciwnika, kiedy dziwny szept w głowie powstrzymuje go. Scarlet Spider jest zdziwiony, że nie jest wstanie dokonać mordu, mimo tego, że to jest to dla niego jedyne logiczne rozwiązanie. Przemyślenia przerywa mu aplauz tłumu, który nagradza bohatera brawami.

W nocy Kaine udaje się aby odwiedzić Aracely i sprawdzić, czy oby na pewno jest bezpieczna. Po chwili do pomieszczenia wchodzi Donald i Wally. Scarlet Spider szybko informuje ich, że już opuszcza nie tylko szpital, ale i miasto. Mężczyźni jednak proszą klona aby został w Houston, gdyż w przeciwieństwie do Nowego Jorku, miasto nie ma żadnego superbohatera. Ścianołaz jednak nie chce zostać. Oficer policji jednak informuje Kaine'a, że Aracely jest nielegalną imigrantką, przez co między słowami daje znać bohaterowi, że musi zostać, aby zatroszczyć się o dziewczynę.

Na granicy USA i Meksyku Scarlet Spider analizuje swoją sytuację i podejmuje kluczową decyzję. Postanawia zostać w Houston. Zabiera więc Aracely ze szpitala do swojego nowego mieszkania, aby zapewnić dziewczynie bezpieczeństwo.

Następnego dnia Kaine stwierdza, że nie jest Spider-Manem, nawet nie jest bohaterem. Wie jednak jedno, że nie musi być potworem, jak kiedyś. Może uda mu się w końcu wyjść na prostą i przestać być wiecznym zbiegiem. A nawet jeśli nie, to zawsze do Meksyku ma niedaleko.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #2 Scarlet Spider vol. 2 #2 Scarlet Spider vol. 2 #2 Scarlet Spider vol. 2 #2 Scarlet Spider vol. 2 #2 Scarlet Spider vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.